O NÁS

International jazz Piešťany je projekt, ktorého začiatky siahajú do roku 2005, kedy sme v bývalých priestoroch piešťanského džezového diania, Art Jazz Gallery z iniciatívy Jozefa „Doda“ Šošoku a jeho manželky, začali usporadúvať koncerty slovenských, ale aj svetových džezových hudobníkov. Pre tento účel sme v roku 2007 založili neziskovú organizáciu rovnakého mena.
Od začiatku činnosti tohto projektu sa ročne odohrajú desiatky koncertov a z roka na rok má projekt väčší ohlas na Slovensku, ale aj medzi zahraničnými hosťami nášho kúpeľného mesta, čo má pozitívny dopad na propagáciu nielen džezu, ale aj mesta, regiónu a nakoniec aj Slovenska.
V septembri 2010 sa dianie presunulo do priestorov Art Jazz Gallery v Kursalone, kde aj po smrti Jozefa „Doda“ Šošoku pokračujeme v jeho myšlienke, nielen preto, aby sme napĺňali odkaz novodobého zakladateľa tejto tradície v Piešťanoch, ale aj preto, že džezové koncerty boli, sú a budú neoddeliteľnou súčasťou života v tomto regióne.
Od roku 2015 prešla organizácia hudobných podujatí a koncertov v rámci projektu International jazz Piešťany pod činnosť Kursalonu, do ktorej taktiež patrí realizácia pravidelných koncertov rôznych hudobníkov, so zámerom podporiť žánrovú rozmanitosť a ponúknuť publiku širšiu možnosť výberu. Na svoje si tak každý týždeň prídu nielen fanúšikovia kvalitnej džezovej hudby ale i poslucháči swingu, bluesu, pop – rocku, či folku.