Koncert 4.11.2017

4.11.2017 o 20:00 hod.

Radio Band pod vedením Radovana Tarišku

Radio Band je autorským projektom PS production, ktorá chce napomáhať rozvoju kvalitnej hudby, vznikla so zámerom vytvoriť platformu pre profesionálnych hudobných umelcov.

Radio Band je zárukou skvelého hudobného zážitku, nakoľko spája viacero hudobných štýlov, ako sú jazz, funk, fusion, soul, či latino. Radio Band hráva v rôznych zloženiach a okrem známych hudobníkov sú v tejto kapele aj mladí talentovaní hudobníci, ako napr. Dávid Hodek a jeho iba šesťročný brat Aron Hodek, Richard Csino a mnohí študenti Radovana Tarišku. Ako hostia s Radio Bandom vystupujú aj Anita Soul, či Peter Lipa.

Bandleaderom je Radovan Tariška – renomovaný saxofonista, aranžér, hudobný producent, učiteľ a redaktor Slovenského rozhlasu. Ako 22-ročný sa stal najmladším držiteľom ceny Ladislava Martoníka v jeho doterajšej histórii a získal mnoho ďalších cien a nominácií, vrátane Krištáľového Krídla, Esprit a Radio Head Award. Spolupracoval so špičkovými hudobníkmi ako sú napr. James Morrison, George Mraz, Oliver Kent, Harry Sokal, Benito Gonzalez, Clerence Penn, Rodney Whitaker, …

Členov kapely je mnoho. Na klávesy hrá Eugen Vizváry alebo Peter Lipa ml., basgitara – Aron Hodek, Robert Vizvári, Michal Šimko alebo Richard Csino, bicie – Dávid Hodek, dychová sekcia – okrem renomovaných umelcov (Ondrej Juraši) ju tvoria mladé talenty, študenti Rada Tarišku.

Foto: S. Čuzyová